Ako na to: Krásne a hebké ruky a chodidlá aj v zime

Ako na to: Krásne a hebké ruky a chodidlá aj v zime

Ruky a chodidlá patria k najviac zaťažkávaným častiam nášho tela počas celého roka. No udržať ich pokožku zdravú a jemnú je rozhodne najnáročnejšie práve v zimnom období, kedy si svoju daň vyberá aj mráz.

Ani v prípade, že vaša pokožka patrí k tým suchším, nič nie je stratené. Stačí vašim končatinám venovať zvýšenú pozornosť a správne sa o ne starať. Čo to presne znamená?

Tajná ingrediencia pre dokonalé ruky

Hoci základom je určite kvalitný krém, v studenom počasí to chce viac než len krémovať. Pre to, aby sa mohla výživa naozaj dostať do hĺbky a pracovať efektívne, začnite tým, že ruky odmastíte a následne použijete peeling. Obzvlášť suchá pokožka má totiž tendenciu vtvárať šupinky z odumretých buniek a tie je potrebné odstrániť.

Vhodný je aj peeling na tvár, treba s ním však pracovať intenzívnejšie. Až potom ruky natrieme. Veľmi dobrý je aj kokosový olej, ktorý sa okamžite vstrebe. Rovnaký postup aplikujte aj pri chodidlách.

Parafínová liečba

Okrem domácej starostlivosti sú výborné parafínové zábaly v kozmetickom štúdiu. V prípade, že máte parafínový prístroj doma, je tiež vhodné použiť horeuvedený postup. Na záver dáme na vrch ešte gumenú alebo igelitovú rukavicu na udržanie tepla a necháme pôsobiť 15-20 minút. Výsledkom je pekne ošetrená pokožka a ochranný film.

Gold Studio tip: Aplikujte pred spaním na ruky/nohy výživnú masku alebo kvalitný krém a dajte si na noc rukavice alebo ponožky. Existujú aj špeciálne, ale je možné použiť aj gumené rukavice, či klasické ponožky. Skvelé je nakrémovať ruky a nohy aj po kúpeli, prehriata pokožky ho dokáže vstrebať rýchlejšie a už 20 minút jej výrazne pomôže.

staroslivost o nohy