Docieľte s nami centimetre mínus! Trvalo!

Docieľte s nami centimetre mínus! Trvalo!

Prajete si zhodiť pár centimetrov a netušíte či je prístrojové chudnutie pre vás tou správnou voľbou? Porozprávali sme sa s tou najpovolanejšou odborníčkou naslovovzatou. Viera Putzová, majiteľka Gold Studia vám v nasledujúcom rozhovore prezradí všetky výhody aj odhalí obmedzenia prístrojov, ktoré u nás máte k dispozícii.

 

Dnes je na trhu dostupných množstvo rôznych prístrojov, ktoré pomáhajú formovať postavu. Aký je v nich rozdiel? Podľa čoho ste vybrali, ktoré sú tie najvhodnejšie pre zákazníčky Gold Studia?

Pre mňa je najdôležitejšia bezpečnosť. Pri menej kvalitných prístrojoch sú zdravotné riziká, môžu spáliť pleť. Dokonca narušiť cievny systém, lymfatický systém. Preto sa vždy sústredím na kvalitu a bezpečnosť.

A potom samozrejme rolu zohráva účinnosť, parametre… Mám výhradne prístroje, ktoré sú zamerané len na jeden úkon. Sú aj také, ktoré dokážu riešiť všetko možné, ale ja sa s tým nestotožňujem. Nedosiahnu taký účinok ako detailne prepracovaný stroj zameraný na riešenie jednej záležitosti. Považujem to za profesionálnejšie. Ja mám rada kvalitné veci.

Sú tieto prístroje vhodné pre všetkých klientov alebo sú tam aj zdravotné obmedzenia?

Sú isté obmedzenia, ale aj zdravotné benefity. Tieto prístroje sú predovšetkým určené pre zdravých ľudí. Combivac, ktorý umožňuje pasívne cvičenie, stimuláciu svalového tonusu, odporúčame tým, ktorí nemajú čas alebo nemôžu aktívne cvičiť. Napríklad vákuová lymfodrenáž pomáha predchádzať kŕčovým žilám, ale keď sú už vytvorené, tak treba dávať pozor. Stále vieme telo lokálne ošetriť, ale je lepšie využiť ju na prevenciu. Zo zdravotného hľadiska spriechodní lymfu, prečistí kanalizačný systém tela, pretože ten sa vekom spomaľuje a zanáša sa. Prietok je pomalší, neodvádza vodu z tela a preto napríklad opúchajú nohy.

Absolútne neodporúčame tieto ošetrenia po prekonaní onkologických ochorení. Mohlo by sa tam niečo naštartovať. Napriek tomu, mám klientky, ktoré sa nenechajú odradiť ani po dôkladnom poučení. V takom prípade musia podpísať zodpovednosť.
Combivac a Bodyka sú nevhodné aj pre klientov, ktorý majú v tele nejaké kovové časti ako umelé kĺby. Tieto prístroje totiž vysielajú signály, ktoré by sa od kovu odrážali. Stále však môžu absolvovať lymfodrenáž.

Povedzte nám viac o jednotlivých prístrojoch. Napríklad pri formovaní postavy má najrýchlejší efekt ošetrenie kavitačným prístrojom BODYKA…

Bodyka je vhodnejšia na lokálne ošetrenia problémových miest ako napríklad zadok alebo stehná.
Tiež odporúčame užívať 1000ku C vitamín, ktorý podporuje detoxikáciu a rýchlejšie vyplavenie rozpusteného tuku von z tela. Vďaka tomu sa neusadí niekde inde. Vždy to kombinujeme s lymfodrenážou – organizmus by sa síce vedel vysporiadať s rozpusteným tukom, ale ak by lymfatický systém nebol priechodný nakoľko treba, tak môžu napríklad opúchať nohy. Je dôležité lymfu stimulovať.

chudnutie

COMBIVEC posobí rýchlym striedaním tepla a chladu až do hĺbky podkožnej vrstvy 4 cm. Pri jeho pôsoboení dochádza dochádza aj k omladeniu pokožky a vyplaveniu škodlivých látok z tela. Na ktoré časti tela je určená táto metóda a, aký úbytok na hmotnosti v priemere dosahujte?

Rada by som zdôraznila, že hmotnosť neubúda, ubúdajú centimetre. Zmenu hmotnosti je možné dosiahnuť jedine úpravou jedálnička. Prístrojové ošetrenia slúžia na formovanie postavy a na úbytok v centimetroch, nie v kilogramoch. V rámci konzultácie plánujeme predovšetkým kúru a výber prístrojov. V prípade záujmu však vieme klientke poradiť aj v oblasti stravovania. Spraviť jedálniček alebo odporučiť bielkovinovú diétu, ktorá je skvelá na rýchly štart.

S Combivacom konkrétne väčšinou ošetrujeme brucho, vonkajšie, vnútorné stehná, prípadne aj oblasť nad kolenami alebo ruky. Podľa potrieb klientky. Môžeme sa zamerať na odstránenie celulitídy, strečing, tonizáciu svalov… Raz sa robí predná časť tela a raz zadná. Preto je tam viac sedení, lebo nemôže mať 2 programy v jednom sedení, je to príliš zaťažujúce pre organizmus.

Pri akých ošetreniach sa vám najviac osvedčila metóda s vákuovou lymfodrenážou?

Vákuová lymfodrenáž je dobrá najmä preventívne na stimuláciu lymfatického systému. Zo zdravotného hľadiska sa 2 x v roku odporúča 10-15 sedení. A keď chcem riešiť tuk, začne sa intenzívnou kúrou a potom sú dobré udržiavacie sedenia raz za týždeň, za dva.

Veľmi dobre to pôsobí aj na pokožku, ktorá sa tým spevňuje. Je to taký lifting tela, pretože tou masážou sa stimuluje kolagén, rýchlejšie sa začnú deliť bunky, čím sa predchádza ochabovanie tkaniva. To je problém, ktorý ženy riešia najmä vo vyššom veku aj pri rýchlom chudnutí. Takže pri lymfodrenáži jednak odstraňujeme lokalizovaný tuk, formujeme to telo, ale zároveň pracujeme s pokožkou.

Dôležitá je však najmä stimuácia lymfy, ktorá odvádza toxíny z tela. Vekom sa totiž spomaľuje a v dôsledku toho sa zanáša celé telo. Keď niekto zadržuje veľa vody, tak hneď po tom prvom ošetrení môže ísť až 2-3 centimetre dole.