Mydlo na tvár - áno alebo nie?

Mydlo na tvár - áno alebo nie?

Nie je nič neobvyklé, že najmä ženy s mastnejšou pleťou, používajú na umývanie tváre mydlo. My vám však tento spôsob čistenia pleti neodporúčame, pretože môže byť vyslovene škodlivý. Mydlo na tvár len za istých podmienok. Viac sa dočítate ďalej.

Bežné mydlá su pre umývanie tváre absolútne nevhodné. Hoci ľudia s mastnejšou pleťou môžu mať po jeho použití pocit čistoty, skutočný efekt je opačný. Mydlá totiž obsahuju saponáty, ktoré veľmi vysušujú a úplne odstránia ochranný filter pokožky. Výsledkom je, že tá tvorbu mazu ešte viac stimuluje a za dve hodiny vytvorí novú, ešte hrubšiu vrstvu.

To sa týka predovšetkým klasických a prírodných mydiel. Ich používanie totiž veľmi vysušuje, v dôsledku čoho sa pokožka, ktorá vekom aj tak postupne stráca svoju vlhkosť, doslova láme. O niečo vhodnejšie sú mydlá tekuté a určené pre tvár, ktoré sú menej agresívne.

Ako si vybrať správne mydlo

Ani tie však nie je vhodné požívať na pravidelnej báze. Výnimkou je dočasné používanie mydla cielené na riešenie konkrétneho problému s pleťou, najlepšie po porade s odborníkom. Ako pri používaní iných kozmetických prípravkov, aj tu je totiž nesmierne dôležitý výber toho správneho.

Pre aknóznu a mastnú pokožku je výborné napríklad čierne mydlo s bahnom z Mŕtveho mora, ktoré pleť dezinfikuje a vysušuje, ale len primerane. Zároveň ju lieči, pretože obsahuje výťažky, ktoré majú veľa stopových prvkov. Tie pokožka potrebuje na zvýšenie svojej obranyschopnosti. Naopak, pre suchší typ pleti je vhodnejšie minerálne mydlo, ktoré ju posilní. Pri ich použití však tiež platí, že po umývaní tváre by mala nasledovať vždy hydratácia. Pokiaľ ide o pokožku tela, aj k tej sú šetrnejšie tekuté mydlá.

Gold Studio tip: Kvalitné mydlá z bahna a minerálov Mŕtveho mora nájdete aj u nás v salóne.

AM mydlo