Zistite, či správne používate pleťovú masku

Zistite, či správne používate pleťovú masku

Pleťovú masku nestačí len naniesť na tvár a nechať pôsobiť. Ak z jej účinkov chcete pre svoju krásnu tvár vyťažiť naozaj maximum, vyskúšajte náš postup.

 1. Pred nanášaním pleťovej masky je nutné pleť dôkladne očistiť pleťovým mliekom. Pri veľmi mastnej pleti je ideálny gél bez alkoholu, pretože mastnú a aknóznu pleť lepšie vyčistí. Ženy si väčšinou ošetrujú len tvár, ale pokožka na krku a dekolte je omnoho citlivejšia a začína skôr stárnuť, preto ju nevynechávame.

2. Potom, čo sme v prvom kroku čiastočne otvorili póry a rozpustili nečistoty, nasleduje tonizácia. Tá dočistí, tonizuje, zjednotí pH a trošku prekrví pleť.

3. Tretí krok je peeling. Odstráni odumretý povrch pleti, prekrví ju a pripraví na masku. Sme pripravení na aplikáciu masky alebo krému (v dňoch kedy si masku nedávame).

4. Maska sa vždy nanáša smerom od krku hore, v oblastí očí veľmi opatrne len po koniec kostí. Očné okolie totiž vyžaduje špeciálnu starostlivosť, preto naň používajte len prípravky pre tento účel. Masku vždy nanášame odhora dole, v lícnej časti od nosa k spánkom, očnú masku od vonku k vnútornému kútiku oka ľahkou masážou, čo rovno liftinguje pleť. Moderné produkty sú vyvinuté tak, že dokážu vyvinúť účinok už za 10-15 minút, no prirodné treba mať na tvári dhšie – 30-40 minút.

5. Na záver masku dôkladne umyjeme, pleť tonizujeme, nanesieme očný krém a krém.

Gold Studio tip: Ideálne je použiť masku po kúpeli, pretože z pary je pleť ešte lepšie pripravená.